Zadania wirtualnej asystentki są zróżnicowane i niekiedy bardzo wymagające, cały czas z naciskiem na poszerzanie horyzontów. Wirtualna asystentka musi być na bieżąco z programami i narzędziami służącymi jej do pracy. Dzięki narzędziom jej praca staje się efektywna i bardziej wydajna. Sprawdź, z jakich programów i narzędzi korzysta wirtualna asystentka.
Narzędzie do komunikacji – Slack
Slack to bardzo wygodna i darmowa aplikacja internetowa oparta na chmurze, która składa się z wielu przydatnych narzędzi oraz usług dających się wykorzystać we współpracy zespołowej.
Rozmowa w aplikacji może odbywać się głosowo, jak i w formie tekstowej. Sympatyczny interfejs pozwala także na przesyłanie większych plików członkom zespołu. Nie ma strachu, że umknie ci coś z rozmowy, ponieważ zostaje ona zachowana w historii i w każdym momencie możesz do niej wrócić.
Slack pozwala także na zorganizowanie wideokonferencji z udziałem użytkowników. Aplikację możesz zintegrować z programami do zarządzania projektami jak choćby z Asana, Trello lub z kalendarzem Google.
Asana – program do zarządzania pracą
Asana to aplikacja, która sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i większych projektach, a służy do pomocy zespołom w organizacji, zarządzaniu i śledzeniu ich pracy. Wersja darmowa tej aplikacji daje możliwości takie jak:
- utworzenie kilku widoków (listy zadań, widoku kalendarza i tablicy);
- tworzenie projektów w Workspace;
- dodawanie osób do projektu (w sumie do każdego z projektów można dodać do 15 osób).
Asana ma jeszcze inne ciekawe funkcje jak choćby ustawianie deadlinów, dodawanie załączników, etykiet do zadań, czy komentarzy w zadaniach. Jest jednym z chętniej wybieranych programów dla wirtualnych asystentek.
LastPass – wtyczka internetowa
LassPast to wtyczka internetowa dająca dostęp użytkownikom do zabezpieczonej internetowej bazy haseł, tożsamości internetowych i notatek. Zapewnia wsparcie dla ogólnie dostępnych wyszukiwarek.
Calendly – doskonała aplikacja do umawiania spotkań
Chcesz umówić spotkanie, a może jest ich więcej i już zaczynasz się w tym gubić? Calendly będzie narzędziem idealnym dla ciebie. Dzięki niemu ustalisz swój harmonogram, przy okazji integrując z Zoom-em i popularnymi skrzynkami e-mailowymi. W razie zbliżającego się spotkania otrzymasz przypominającego sms-a lub e-maila.
Zoom do komunikacji
Zoom to ogólnie już znane narzędzie do komunikacji, które pozwala ci na wideorozmowy przez internet z użyciem komputera lub smartfona. Masz tu możliwość nawet nagrania spotkania, co w wielu przypadkach jest bardzo przydatne.
Toggl – kiedy chcesz sprawdzić ile czasu zajmuje ci zlecenie
Toggl jest kolejną przydatną aplikacją, dzięki której w prosty sposób możesz sprawdzić, ile czasu wypracowałeś dla konkretnej osoby. Możesz też stworzyć raport końcowy z wielu dni.
Z tego krótkiego artykułu dowiedziałeś się z jakich programów i narzędzi korzysta wirtualna asystentka. Na zakończenie warto jednak dodać, że to tylko kilka spośród wielu narzędzi, z których korzystają wirtualne asystentki. Zlecenia dla wirtualnych asystentek są tak różne, że wielokrotnie do konkretnego zadania muszą uczyć się rozwiązań z nowych programów.
Zastanawiasz się czy pomoc wirtualnej asystentki jest dla Ciebie? Umów się na bezpłatną konsultację i sprawdź w czym jeszcze mogę Ci pomóc!